Kas yra graviravimas lazeriu?

Lazerio graviravimo technologija tampa vis populiaresnė tarp amatininkų ir gamyklų savininkų taip suteikdama naujajai gamintojų kartai pasinaudoti galimybėmis realizuoti savo meną, savo pačių rankomis pasinaudojant sukurtais gamybos projektais. 

Nesvarbu, jei niekada nedirbote su graviravimo programine įranga ar dar tik pradedate dirbti su sudėtingomis technologijomis – graviravimas lazeriu yra nesudėtingas procesas, leidžiantis žmonėms net be patirties sukurti kažką gražaus ir unikalaus už nedidelę kainą.

Skirtumai tarp lazerinio ženklinimo, oforto ir graviravimo

Verta suprasti, jog graviravimas lazeriu, žymėjimas lazeriu bei ėsdinimas lazeriu apibūdina panašius procesus kurie kartais yra naudojami pakaitomis. Tačiau jie turi tam tikrus skirtumus:

Graviravimas lazeriutai procesas kai didelės galios lazeris yra naudojamas fiziniam medžiagos paviršiaus sluoksnio pašalinimui, taip sukuriant ertmę, kuri parodo vaizdą.

Lazerinis žymėjimasčia naudojamas mažesnio galingumo lazeris, kuris sukuria didelio kontrasto žymes ant medžiagos paviršiaus nepažeidžiant pačios medžiagos. Lazerinis graviravimas pašalina dalį išgraviruotos medžiagos, o šis metodas palieka medžiagą nepakitusia.

Lazerio ėsdinimasdidelio karščio lazerio spindulys tirpdo medžiagos paviršių. Ištirpusi medžiaga šiek tiek iškyla ir palieka iškeltą žymę, kuri suteikia norimą vaizdą. Štai graviruojant lazeriu nuo medžiagos pašalinamos net dvi šimtinės medžiagos colio dalys taip sukuriant pastebimą ertmę, o lazerinis ofortas ištirpdo tik pirmąją tūkstantąją colio dalį nuo apdorojamos medžiagos paviršiaus.

Kaip veikia graviravimas lazeriu?

Lazerio graviravimo mašina sudėtingomis dalimis ir procedūromis atlieka nesudėtingą užduotį – perkelia duomenis iš projekto bylos į fizinį objektą. Lazeriniai graviruotojai turi tris pagrindines dalis: lazerį, valdiklį bei paviršių. Tai yra tarsi tušinukas arba pieštukas – tai objektas, kuris kuria dizainą, sukoncentruodamas didelės galios šviesą ant norimo paviršiaus (bet kokia norima medžiaga).

Valdiklis yra graviravimo įrenginio dalis valdanti lazerį, kuris perkelia norimo dizaino instrukcijas. Valdiklio judesius kontroliuoja sukurto dizaino failo duomenys. Perskaitęs duomenis jis juda pagal tiksliai nustatytą vektorinį žemėlapį ir sukurs norimą dizainą.

Lazerio graviravimo procesas nėra sudėtingas, todėl verta išbandyti jo galimybes.