Greita popieriaus dizaino istorija

Popieriaus dizainas tai amatų rinkinys, kuriame naudojamas popierius . Jo pagalba sukuriama meninė terpė, kuriant dvimačius ir trimačius objektus. Jei pasidomėtume popieriaus istorija, ji mums nuvestų į senovinę Kiniją 100 metais. Ketvirtajame amžiuje Kinijoje žmonės pradėjo pjaustyti popierių norėdami sukurti tam tikrą dekoravimą, o ypač siuvinėjimo raštus.

Asmenys, kurie užsiėmė tokiu popieriaus pjovimu ir projektavimu tikėtina buvo karališkosios aplinkos nariai, tačiau būtent jų pastangomis popieriaus gamyba labai greitai tapo visos Kinijos liaudies menu. Jų amatai buvo ne tik dekoratyviai, bet ir ulitariniai.

Popieriaus dizainas Vidurio Rytuose

Su laiku popieriaus gamybos mastai išsiplėtė ir pasiekė prekybos kelius. Vidurio Rytuose apie šią technologiją sužinojo maždaug septintojo amžiaus pabaigoje arba aštuntojo amžiaus pradžioje. Štai XV amžiaus pabaigoje Turkijoje buvo gildija, kuri buvo skirta popieriaus gamybos užduočiai.

Istoriniuose šaltiniuose minima, jog vienas stebėtojas dalyvavo 1582 m. vykusioje gildijos ceremonijoje, kurios metu valdovui buvo parodytas sodas pagamintas iš popierinių gėlių. Tai turėjo būti nepakartojamas reginys.

Kelionė į Europą

Laikui bėgant popieriaus kelionė tęsėsi ir Europą pasiekė įvairūs popieriaus gaminimo būdai, o XVII amžiuje popieriaus kaukių meistrai Italijoje, Olandijoje, Vokietijoje ir Šveicarijoje sukūrė skirtingus būtent tiems regionams būdingus stilius. 

XVII amžiaus pabaigoje vokiečių ir šveicarų “Scherenschnitte” (kirpimas žirklėmis) išpopuliarėjo liaudies dailėje. Tuo metu buvo naudojamas baltas arba juodas popierius, atsižvelgiant į norimą dizainą. Ši technologija iki šiol yra laikoma vienu geriausių popieriaus amatų pasaulyje.

Šiai dienai popieriaus gamyba ir jos dizaino kūrimas yra paprastas ir malonus pomėgis, kuris gali suteikti taip reikiamo polėkio Jūsų gyvenime. Ši veikla padeda žmonėms atitrūkti nuo gyvenimo sunkumų bei suteikia produktyvumo ir pasiekimų pojūtį. Be to tai puikus būdas skatinti kūrybiškumą.

O naudojamų medžiagų perdirbimas yra ne tik draugiškas aplinkai, bet ir padeda sutaupyti pinigus naudojant turimas medžiagas – paverčiant jas patraukliais meno kūriniais, kuriuos galima dovanoti savo draugams arba šeimos nariams, taip pat tai puikus sprendimas norintiems kurti savo verslą susijusį su menais.